What is KomutanLogar?

KomutanLogar bir sosyal sorumluluk projesidir.

Çevremizde gerek ihmal gerekse umursamazlık nedenli birçok kusur mevcut. Günlük haberlerde bu tür kusurların yol açtığı ölümle, yaralanma ile veya hasarla sonuçlanan birçok trajik olaylara tanık oluyoruz. Sizlerin de yakın çevrenizde mutlaka açık rogar kapağına düşmüş, çukur bir yola girerek kaza yapmış, engelli arabalarının geçemediği kaldırım kusurlarıyla boğuşan kişiler vardır.

Kusurları gidermekle sorumlu kurumlar bu kusurları gidermek arzusunda olabilir ancak şehrin tüm cadde ve ara sokaklarında dolaşan denetçileri mevcut olmayabilir.

Kusur düzeltmekle sorumlu kurumlara yardımcı olmayı, onlara bilgi vermeyi ve düzeltilmesini takip etmeyi amaçladık.

Çevremizdeki kusurların o çevrede yaşayan kişiler tarafından raporlanmasını ve ilgililere ulaştırılmasını sağlayacak bir yazılım geliştirdik.

Komutan Logar adını verdiğimiz uygulama önce logar(Rogar) kapaklarındaki sıkıntıları raporlamak amacıyla çıktı, ancak şu anda diğer kusurları da raporlanıyor.

Bu nedenle KomutanLogar uygulamasını web ortamında çalışacak şekilde masaüstü ve mobil uygulama olarak geliştirdik. IOS ve Android tabanlı akıllı telefonlarda çalışan yazılımla, tespit edilen kusurlar lokasyon verileri ile harita üzerine işlenmekte ve ilgili kurumlara raporlanmakta.

Çevremizi daha yaşanabilir kılma arzumuzda sizleri de yanımızda görmek istiyoruz. Belki de bir yakınımızın açık rogar kapağına düşmesini, aracımızın hasarlanmasını önleyip bazı hayatları kurtarabiliriz.

Kusurları raporlarken objektif ve yapıcı olmak öncelikli hedefimiz. Hiç bir kurumu kötüleme amacı taşımıyoruz.